Kurumsal

Tarihçemiz

1995 yılında SSK bünyesinde kurulmuş olan hastanemiz, 2005 yılından itibaren Sağlık Bakanlığına devredilmiş olup, Ankara Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Hastanemiz Sağlık Bakanlığı'na bağlı bir Eğitim Araştırma hastanesidir. 

          Çağdaş bir yönetim sistemi ve son bilgi ve teknoloji uygulamaları ile örnek gösterilen, hasta ve hasta yakınlarının tüm sağlık gereksinimlerini karşılayan, akademik çalışmaları ve engin deneyimi ile bilimsel çalışmalar yapan, en yeni bilimsel çalışmalardan haberdar olan ve son teknolojiyi uygulayabilen bir dal hastanesi olmak, yetiştirdiği hekimlere de bunu aşılayarak ülkemiz sathında yaygın olarak hizmet verecek olan göz hastalıkları uzmanı yetiştirmek, ulusal ve uluslararası düzeyde sağlık hizmeti veren, bilimsel çalışmaları ile dünya tıbbında gözle ilgili referans bir “Göz Enstitüsü olmak” vizyonu ile çağın gereklerine uygun, bilimsel ve son teknolojiyi kullanan etik değerler çerçevesinde hizmet veren ve bu ilkelerden ödün vermeden açık, dürüst, güvenilir, insan ve hastaya hizmet odaklı tanı ve tedavi hizmeti sunmak hedeflerimizin başında gelmektedir.

          Sürekli eğitim, ölçme, iyileştirme yöntemleri kullanarak devamlı gelişmeyi, yenilemeyi sağlayan bir yönetim ve işletim sistemi örneği vermek; Hasta ve hasta yakınlarının ve aynı zamanda çalışanların memnuniyetine odaklı, yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmak misyonuyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

         Hastalarımızın zaman kaybını engellemek için hastanemizde, Eylül 2008 tarihinden itibaren telefonla randevu sistemi uygulanmaya başlanmıştır. Böylelikle hastalarımız isterlerse gelip bizzat sıra alabilecekleri gibi isterlerse de telefonla sıra alabilmektedirler.  Bu sistem 2011 yılında Sağlık Bakanlığının 182 nolu Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) olarak değişmiştir. İsteyen hastalarımız bu numaradan ya da web sitemizde yer alan internetten randevu alma linkinden ya da mobil uygulamalar ile istedikleri polikliniğe randevu alabilirler ve de istedikleri hekimi seçebilmektedirler.

        Hastanemizde Ocak 2009 tarihi itibariyle hekim seçme hakkı uygulanmaya bağlanmıştır. Böylelikle hastalarımız hekim seçme hakkını kullanarak o günkü görevli hekimlerden hangisine muayene olmak istiyorlarsa ona muayene olabileceklerdir 

        Yönetim olarak hedefimiz Ulucanlar Göz Hastanesini bir markaya dönüştürmek ve ileride yüksek teknolojiye haiz ulusal ve uluslararası düzeyde sağlık hizmeti veren, bilimsel çalışmaları ile dünya tıbbında gözle ilgili referans bir ‘’Göz Enstitüsü”  olmak arzusundayız.  Bunun için gerekli insan kaynağına sahip olduğumuza inanmaktayız. Bu doğrultuda çalışmalarımızı hızlandırarak ve tüm personelimizden azami ölçüde faydalanarak yolumuza devam edeceğiz.

26 Temmuz 2021