Basında Biz

Hastanemiz başhekimi sayın Prof. Dr. Pelin YILMAZBAŞ 20.09.2017 tarihinde Kanal A televizyonunda yayınlanan 2’den 4’e programının canlı yayın konuğu olarak Göz Sağlığı ile ilgili tıbbi bilgilendirme yapmıştır.

Prof.Dr.Pelin YILMAZBAŞ, kendisine yöneltilen “Türkiye’de göz sağlığı deyince neyi anlamalıyız?”, “Türkiye’de göz sağlığı ile ilgili spesifik göz hastalıkları var mıdır? Göz sağlığı konusunda dünyanın neresindeyiz?”, “Göz hastalıklarına neden olabilecek yemek rejimi olabilir mi?”, “Göz sağlığında öne çıkan faktörler nelerdi?”, “Hangi hastalıklar göz sağılığında ne derece etkindir?, Nelere dikkat etmek gerekir?”, “Göz cerrahisinde Türkiye’nin dünyadaki yeri, Türk hekimleri tıbbi donanım yönünden dünyadaki gelişmelere entegre olabiliyor mu?, Ne durumdayız?, “Sosyal medyanın ve sosyal medya araçlarının göz sağılığı üzerinde etkileri nelerdir?” sorularına ilişkin konularda bilgi verdi.

Prof.Dr.Pelin YILMAZBAŞ programda, göz sağlığı konusunda dünyada en gelişmiş cihazların ülkemizde de mevcut olduğunu ve Türkiye’nin dünyanın en ileri teknikleri ile boy ölçüşebilecek durumda bulunduğunu vurgulayarak Türk hekimlerinin son derece gelişmiş cihazlarla etkin ve yetkin bir şekilde sağlık hizmeti sunduklarını söyledi. Göz sağlığında erken teşhisin önemini vurgulayan Prof.Dr.Pelin YILMAZBAŞ, muayenelerin okul öncesi çocukluk döneminden itibaren başlatılmasının önemine dikkat çekti. Prof.Dr.Pelin YILMAZBAŞ, “Okul öncesi her çocuğun mutlaka muayene ettirilmesi gerekir, basit sayılabilecek bir kusur bile çoğu zaman uyum sorununa neden olabilir. Okul öncesi çocukların yanı sıra tüm şeker hastaları da periyodik muayenelerini ihmal etmemeli” dedi. Sosyal medya araçları ve bilgisayarların, uzun süre ara vermeksizin kullanımının göz sağlığı açısından risklerine dikkat çeken Prof.Dr.Pelin YILMAZBAŞ, “Yakın plan ve ara vermeden çalışmak göz sağlığını ciddi tehdit oluşturmaktadır. Aşırıya kaçmamak ve dozunu ayarlamak çok önemli” dedi. Prof.Dr.Pelin YILMAZBAŞ ayrıca, “Yediğimize içtiğimize dikkat edelim, çok yağlı yiyecekler, kızartmalar, çok şekerli ve hazır yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Daha hareketli olmak gerekir, pozitif olalım” şeklinde tavsiyelerde bulundu.

PROGRAMIN YAYIN VİDEOSU

RESİMLER

  • Hızlı Menü


© 2017 Tasarım Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri LTD. ŞTİ.